K, 29.03.2023

Jane Remm: kasinusest ja küllusest

, maalikunstnik ja kunstiõpetaja
Jane Remm: kasinusest ja küllusest
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Foto: Markus Tamm, fotograaf Jaanus Remm

Puritaane kirjeldatakse kui töökaid, kasinaid ning elurõõmu taunivaid inimesi. Kirjutan sellest viissada aastat vanast ja tarbimisühiskonna peavoolus mõju kaotanud mõistest inspireerituna aktuaalsete kriiside valguses. Kuigi ühiskondlikud ja kultuurilised väärtused on visad muutuma, võiks loota, et energiakriisi tajumine ning teisalt üha enam aktiivseid kohalikke kogukondi üle Eesti, isetegemise väärtustamine ning perspektiivide paljususe suurenemine veeretavad fossiilkütustest sõltuva maailma vähehaaval rahunema.

See suunab küsima, kuidas kasina ja tööka elu juures rõõmu ja küllust leida. Mind kunstniku ja kunstiõpetajana huvitab ka see, mis roll on kunstil ja haridusel tasaarengu juures.

Ükskõik mispidi mõelda, on selge, et nii enda kui teiste ellujäämiseks peame oma tarbimishoiakuid muutma ja nõudmisi vähendama. See ei pruugi olla lihtne, sest meie käitumist mõjutavad emotsioonid ja harjumused ka siis, kui teame, et mõni asi on kahjulik nii meile endile kui ka keskkonnale. Ehk oleme suutelised teadlikult valikuid tegema?

Märksõnad
Tagasi üles